Microsoft, Edge İçin Yerleşik Bir ‘Matematik Çözücüyü’ Test Ediyor

Microsoft, Edge İçin Yerleşik Bir ‘Matematik Çözücüyü’ Test Ediyor

Edge tarayıcısına gelen yeni özelliklerin, resmi olarak yayınlanmadan evvel test edilmesine imkan veren Edge Canary kanalı, sık sık eklenen yeni özellikler ve düzeltmelerle günlük olarak güncelleniyor. Microsoft, kısa mühlet evvel, ön izleme kanalına, kullanıcıların Office belgelerini direkt tarayıcıda açmasına imkan tanıyan bir seçenek eklemişti. Artık de, Microsoft Edge tarayıcısı için yerleşik bir “Matematik Çözücüyü” test ediyor üzere görünüyor.

Reddit kullanıcısı Leopeva64-2 tarafından tespit edilen yeni özelliğe, Edge Canary için Ayarlar > Görünüm kısmında “Show Math Solver button” isimli yeni bir düğme ile ulaşılabiliyor. Microsoft’un denetimli dağıtım planlarının bir kesimi olarak şimdi herkes tarafından kullanılamayabilir.

Üzerine tıkladığınızda size iki seçenek sunuluyor; ya matematik sorununu elle yazabiliyorsunuz ya da Windows 10’da bulunan Snipping Tool’a benzeri halde ekrandaki matematiksel bir sorunun fotoğrafını çekebileceğiniz bir pencere açılıyor. Matematik Çözücü denklemi çözüyor ve hem sonucu hem de gidiş yolunu gösteriyor. Fonksiyonellik ve çalışma düzeneği sistem, WolframAlpha üzere hesaplama yazılımlarının usulüne epeyce benziyor.

Hala test kademesinde olmasına karşın, Matematik Çözücü bilhassa matematik sorunlarını anında çözmek zorunda olan öğrenciler ve profesyoneller için faydalı olabilir. Yerleşik özellik, kullanıcıların WolframAlpha üzere web sitelerine gitmek zorunda kalmayacağı için daha fazla verimlilik sağlıyor. Matematik Çözücü’nün nihayetinde kullanıcıların geneline ulaşıp ulaşamayacağını bekleyecek ve göreceğiz.

10 Mart 2021
96 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?