MLB The Show 21 İncelemesi

MLB The Show 21 İncelemesi

Beyzbolun bizim memlekette pek yaygın bir spor olmadığı malum. Lakin bu demek değil ki bu spora ilgisi olanlar yok. Onlar da çok yeterli bileceklerdir ki, MLB The Show serisi yıllardır var olan ve bilhassa Amerika’da çok tanınan olan bir seri. 2006 yılından beri Sony bünyesindeki San Diego Studios tarafından geliştirilen serinin bir rakibi de yok. NBA 2K serisinin doruktaki yalnızlığını yaşıyor anlayacağınız.

Şayet bugüne kadar hiç beyzbol izlememiş yahut oyununu oynamamış biri iseniz, lakin buna rağmen PES ve FIFA hegemonyasından biraz da olsun uzaklaşmak istiyorsanız, MLB The Show 21 tam sizin için bir oyun. Hiç beyzbol bilmeseniz bile size bunu kolay formda öğretebilen MLB The Show 21, açıkçası taş üzere bir oyun olmuş. Görsel lisanına hayran kalmamak imkansız. Karakter modellemeleri ve animasyonları (seyircilere ayrıyeten dikkat edin) çok başarılı. Ufak ayrıntılara dikkat eden bir oyuncuysanız, maçlarda ekrana yansıyan ayrıntılar sizi zevkten delirtebilir. Vuruşçunun ayağından çıkan toprak, başarısız bir vuruşta yaşadığı ufak tökezlemeler ve oyunculara yapışan toz toprağı ayrıntılı bir halde görmek oyunu özel kılıyor.

Oynanabilirlik ismine her şey yerli yerinde, görsel sunumdaki gücü ardına alan oyunu oynamak çok keyifli. Atıcı iseniz dört adet teknik ile topu rakibinize fırlatabilirsiniz. Yapmanız gereken topu ekranda beliren kutunun içine atabilmek. Ekranda beliren barda yanlışsız noktalarda tuşa basarsanız en âlâ atışı yapıyorsunuz. Birinci etapta bu söylediklerimizi yapmak biraz sıkıntı olabilir, lakin oynadıkça bu dinamiğe kolaylıkla alışıyorsunuz.

Vurucu kısmında da hoş bir numara var. Atış öncesi R2 ile istikamet varsayımı yapıyorsunuz. Gerçek istikameti varsayım ettiğinizde kumanda hoş güzel titremeye başlıyor. Buna bir de vaktinde sallanmış sopa eklendiğinde Home Run yapmanız kaçınılmaz. Dinamik değişen ekran açıları sayesinde size vuruş sonrası kör nokta da bırakmıyor, her şey çok açık. Bu da durduk yere sayı yememenizi, kaleleri süratlice tutmanızı sağlıyor.

Maçlar yalnızca “fırlat” ve “vur” üzerine değil elbette. Defans yapıyorsanız algılarınızın açık olması gerekiyor. Yeterli bir vuruşun düşeceği yer yerde beliriyor, en yakın oyuncuyu oraya süratlice götürmeli ve top yere düşmeden tutmalısınız. Bunu yapamadınız diyelim, o vakit topu aldığınızda oyuncunun başında beliren tuşa güzel bir zamanlamayla basmalı ve topu en süratli formda kalelere göndermelisiniz. Bir an dalgınlık, rakip oyuncunun dördüncü kaleye Habeş Maymunu üzere sırıtarak koşmasına yol açıyor. Yapmayın bu türlü şeyler, sonunuzu bozmayın durduk yere.

Sonuç

Gelelim maç sonuna artık. MLB The Show 21 her açıdan dolu dolu, ayakları yere sağlam basan bir spor oyunu. Beyzbol bilmeyenlere süratlice öğretecek yeteneğe de sahip, o yüzden köşe kapmacanın kaliteli hali olan bu spora aranız varsa MLB The Show 21 ile kolay kolay kırabilirsiniz.

+ Mükemmel grafikler
+ Pek çok oyun moduna sahip olması
+ PS5’teki DualSense ahengi
+ Uzun müddet el oyalayan eğlenceli oynanabilirlik

– Fiyatı
– Kıymetli modlarda online dayanağı olmaması
– Güdük müzik listesi

CHIP Online Notu %83

KÜNYE

Yayıncı: Sony Interactive Entertainment
Geliştirici: San Diego Studios
Tıp: Spor
Platform: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox
Web: playstation.com

17 Mayıs 2021
37 kez görüntülendi
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?