Netflix, Açıklanan Son Rapora Bakılırsa Bu Kere Gayeye Ulaşmayı Başaramadı

Netflix, Açıklanan Son Rapora Bakılırsa Bu Kere Gayeye Ulaşmayı Başaramadı

Netflix, hissedarları için yayınladığı birinci çeyrek raporunda platformun geldiği son nokta hakkında bilgiler verdi. Rapora nazaran Netflix, çeyreği, bir evvelki yıla nazaran yüzde 14 artışla 208 milyon fiyatlı üye ile tamamladı. Lakin bu üye sayısı, daha evvel hedeflenen 210 milyon fiyatlı üyenin gerisinde kalıyor. Amacın gerisinde kalınması, Netflix paylarının de düşmesine neden oluyor.

Netflix, büyümenin yavaşladığını kabul ediyor. Buna neden olaraksa, pandemi sebebiyle üretimde yaşanan problemler gösteriliyor. Akış devi, Stranger Things ya da Lost in Space üzere tanınan üretimlerinin yeni dönemlerinin yayınlanması ve ses getirecek yeni üretimlerin platforma eklenmesi ile birlikte bu durumun değişeceğine inanıyor.

Firma, aşılamada yaşanan istikrarsızlar nedeniyle Dünya’nın her yerinde birebir performansla içerik üretemediğinin de altını çiziyor. Örneğin Brezilya ve Hindistan üzere birtakım ülkelerde COVID-19 salgını vahim boyutlara ulaşmış durumda ve bu, içerik üretimini zorlaştırıyor. Lakin pek çok ülkede de, aşılama sonrası işler yoluna girmeye başlıyor. Netflix, bu ülkelerde inançlı bir formda yeni içerik üretmeye başladığını söylüyor ve içerik üretmeye devam ettiği sürece işlerin düzeleceğine inanıyor. Bu yıl içerikler için 17 milyar dolar harcamayı planlayan akış devi, bu sayede çok sayıda orjinal üretimle izleyicinin karşısına çıkmayı planlıyor.

05 Mayıs 2021
43 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?