Netflix’ten 2 Keanu Reeves Bombası Birden: BRZRKR Netflix’e Geliyor!

Netflix’ten 2 Keanu Reeves Bombası Birden: BRZRKR Netflix’e Geliyor!

Keanu Reeves‘in şu anda tüm sinema yapımcılarının peşinde koştuğu bir isim olduğu rahatlıkla söylenebilir. Aktör, geçtiğimiz yaz mevsiminde Bill&Ted’in devamı olan Face the Music‘te rol alırken, CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077 oyununa da yetenekleriyle katkıda bulundu ve bu yılın ilerleyen periyotlarında The Matrix 4‘te bir kere daha Neo rolüyle karşımıza çıkacak.

Bütün bunların yanında Reeves, kendi tasarladığı çizgi roman serisi BRZRKR‘nin birinci sayısını da Mart ayının başlarında yayımladı. Ancak sürprizler bu kadarla da bitmiyor. Boom! Studios, Reeves’in 12 sayılık sonlu serisinin birinci sayısının yayımlanmasından üç hafta sonra, Netflix için bu seriyi temel alan bir sinema ve bir anime serisinin geliştirildiğini duyurdu.

BRZRKR Sinema ve Anime Serisine de Keanu Reeves İmzası

NX Twitter hesabında bu haberin Pazartesi günü duyurulmasından sonra Reeves’in sinema uyarlamasında rol alacağı ve yapımcılığını üstleneceği doğrulandı. Ayrıyeten Reeves, anime serisi için de ses aktörlüğü yapacak.

BRZRKR, yayımcı Boom! Studios tarafından “vahşi bir epik efsane” olarak tanımlanıyor ve ölümsüz bir savaşçının, 80.000 yıllık tarih boyunca seyahatini anlatıyor.

BRZRKR’nin ana karakteri yalnızca “B” olarak isimlendiriliyor ve akıl sıhhati üzerindeki tesirlerine karşın şiddet hareketleri gerçekleştirmekle lanetlenmiş bir yarı-ölümlü, yarı-tanrı olarak biliniyor. Yüzyıllar boyunca Dünya’yı gezdikten sonra “B”, başkaları için çok tehlikeli olarak görülen savaşlarda yer almak için ABD hükumetinin hizmetine giriyor. Bunun karşılığında da “B” en sonunda sonsuz ömrünün üzerindeki büyüyü kaldırmanın bir yolunu öğrenecek.

Çizgi roman serisi, Reeves’in yanı sıra New York Times çok satanlar müellifi Matt Kindt‘in (Folklords, Bang!) Reeves’e anlatıyı geliştirmeye yardım etmesi ile ortak bir şekilde tasarlandı ve yazıldı. Ünlü Marvel sanatkarı Ron Garney (Wolverine, Captain America) 12 sayının tamamını çizerken Bill Crabtree (BPRD) ek renklendirmeyi yapıyor, Clem Robins (Hellboy) yazıların sorumluluğunu üstleniyor ve karakter dizaynları ve çizgi roman kapakları Rafael Grampá (The Dark Knight Returns: The Golden Child) tarafından üretiliyor.

BRZRKR’nin 4 Mart tarihinde yayımlanan birinci sayısı 615.000 kopya basıldı ve Bleedin Cool’un belirttiğine nazaran satış manasında 21. yüzyılın en çok satan çizgi romanlarından biri oldu.

Netflix’in iki uyarlaması için şimdi bir yayım tarihi bulunmuyor ve sinemanın, kaynak çizgi romana ne kadar sadık kalacağı bilinmiyor. Netflix duyurusundan sonra Boom! Studios tarafından yayınlanan bir yazıda görünene nazaran anime serisi çizgi romanın direkt bir devamı olmayacak ve Reeves’in geliştirmek için yıllar harcadığı BRZRKR kozmosunu genişletecek…

07 Nisan 2021
93 kez görüntülendi
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?