Nothing’in Konsept Eseri Concept 1 Ortaya Çıktı; Başlar Yeterlice Karıştı

Nothing’in Konsept Eseri Concept 1 Ortaya Çıktı; Başlar Yeterlice Karıştı

OnePlus’ın kurucularından biri olan Carl Pei, geçen yıl şirketten ayrıldı ve “kesintisiz bir dijital gelecek yaratmak için beşerler ve teknoloji ortasındaki mahzurları kaldırmak” maksadıyla bir teknoloji şirketi olan Nothing’i kurdu. Kablosuz kulaklıklar üretmek için Alphabet’in risk sermayesi kısmından mali takviye gördü ve Android’in ortak yaratıcısı Andy Rubin tarafından kurulan kısa ömürlü bir şirket olan Essential’ı satın aldı.

Şimdiye kadar firma rastgele bir şey duyurmamıştı, lakin bugün bu değişti. Carl Pei tarafından yazılan bir blog gönderisinde Nothing’in Concept 1 tasarımıtasarım unsurlarının birinci sözü” olarak sergilendi. Eserin ne olduğu tam olarak muhakkak değil, lakin şirketin piyasaya süreceğini söylediği birinci eser olan gerçek kablosuz kulaklığa çok benziyor.

Pei, Concept 1’in eşsiz Nothing vizyonu aracılığıyla görülen mevcut bir eser kategorisinin yorumu olduğunu söylüyor. Ürünün üzerinde gereksiz olarak nitelendirilebilecek hiçbir şey yok, buna markası da dahil. Ayrıyeten herkesin kullanması için kolay ve doğal olması ve uzun müddet yeni bir eser üzere hissedilmesi için de gayret sarf edilmiş. Birinci örnek eserde tasarım görünüşe nazaran bir pipodan esinlenmiş üzere duruyor.

Bu bir prototip olduğu için, en son bir eserin kesinlikle bu türlü görüneceğinin garantisi yok, lakin Nothing dizayna yaklaşımının eşsiz olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Firmanın hedefi nihayetinde “ekranı, özel servisleri olmayan, teknolojisinin dışarıdan bakıldığında aşikâr belgisiz fark edileceği ve daha insani olmamızı sağlayan” eserler üretmek. Alınan bilgilere nazaran birinci eser bu yaz piyasaya sürülecek.

14 Mart 2021
35 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?