OPPO A15s görüntü inceleme

OPPO A15s görüntü inceleme

OPPO, sonunda bir müddettir hayata geçirmeye çalıştığı üretim tesisinin kapılarını açtı. İstanbul / Tuzla’da faaliyetine başlayan tesis, birinci hasadını da verdi ve OPPO A15s, şirketin ülkemizde ürettiği birinci akıllı telefonu oldu.

Lakin elbette iddia edebileceğiniz üzere üretim derken bu, telefonun içindeki kesimlerinin üretimi manasına gelmiyor. En azından şimdilik. Yurt dışından gelen kesimler burada birleştiriliyor ve paketlenerek süratlice satış kanallarına sevk ediliyor.

Bu söylediğimiz küçümsenmesin, çünkü bunun ülkemize sağladığı katkı aslında epey fazla. Bir sefer istihdam kapısı açılıyor. Öte yandan ülkeye milletlerarası ölçekte yatırımda bulunuluyor ve dolayısı ile bu atak, öteki üreticilerin de dikkatini çekiyor. Hatta o denli ki, OPPO’dan çabucak sonra Xiaomi de geçtiğimiz günlerde İstanbul / Avcılar’da kurduğu fabrikasının kapılarını açmıştı. Öte yandan Samsung da akıllı telefonlarının bir kısmını Esenyurt’taki bir fabrikada üretiyor. O nedenle bu atılımlar bir epey kıymetli.

Pekala, gelelim artık telefona. OPPO’nun Türkiye’de üretilen birinci “Made in Turkey” telefonu OPPO A15s nasıl bir telefon, özellikleri neler ve bizlere neler sunuyor?

22 Nisan 2021
100 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?