PlayStation Oyuncularına Büyük Müjde: Discord, PlayStation’a Geliyor!

PlayStation Oyuncularına Büyük Müjde: Discord, PlayStation’a Geliyor!

PlayStation kullanıcıları yakında birbirleriyle bağlantı kurmanın öteki bir yoluna daha sahip olacak. Sony, Discord ile iştirak kurduğunu ve sohbet hizmetini önümüzdeki yılın başlarında PlayStation Network’e entegre edeceğini duyurdu.

Sony CEO’su Jim Ryan, husus ile ilgili yaptığı açıklamada, “Emelimiz, Discord ve PlayStation tecrübelerini gelecek yılın başlarında konsolda ve taşınabilir aygıtlarda bir ortaya getirmek. Böylelikle arkadaşların, kümelerin ve toplulukların birlikte oyun oynarken takılmalarına, eğlenmelerine ve daha kolay irtibat kurmalarına imkân vereceğiz” dedi.

Bu entegrasyonun nasıl yapılacağı şimdi açıklanmış değil. PSN’de arkadaşlarınızla sesli yahut yazılı olarak etkileşime girmenize müsaade verecek bir çeşit Discord sohbet arayüzü olacağı düşünülüyor. Lakin uygulamanın tüm özellikleri mi platforma taşınacak, yoksa hafif bir sürümü mü oluşturulacak, bu hususta net bir bilgi bulunmuyor.

Microsoft, bir mühlet Discord’u satın almak için teşebbüste bulunmuş lakin bu teşebbüs sonuçsuz kalmıştı. 

Sony Interactive Entertainment’in bahisle ilgili yaptığı basın açıklaması şu biçimde:

PlayStation olarak, dünyanın her yerinden oyuncuların birbirleriyle irtibat kurmasını, yeni arkadaşlıklar ve topluluklar kurmasını ve eğlenceli tecrübeler ve kalıcı anılar paylaşmasını sağlamak için daima olarak yeni yollar arıyoruz. Oyuncular tarafından tanınan hale gelen ve dünya çapında her ay 140 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan irtibat hizmeti Discord ile yeni bir paydaşlığı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Gruplarımız birlikte, Discord’u PlayStation Network‘teki toplumsal ve oyun tecrübenize bağlamak için şimdiden sıkı çalışıyor. Hedefimiz, Discord ve PlayStation tecrübelerini gelecek yılın başlarında konsolda ve taşınabilir aygıtlarda bir ortaya getirerek arkadaşların, kümelerin ve toplulukların birlikte oyun oynarken takılmalarına, eğlenmelerine ve daha kolay irtibat kurmalarına imkan sağlamaktır.

Oyuncularımız için bu tecrübeleri hayata geçirmek için Sony Interactive Entertainment, Discord’un Series H raundunun bir modülü olarak bir azınlık yatırımı yaptı. Kurucu ortaklar Jason Citron ve Stan Vishnevskiy ile yaptığımız birinci sohbetimizde, hayat uzunluğu sürecek oyun sevgisinden ve gruplarımızın arkadaşları ve toplulukları yeni yollarla bir ortaya getirmeye yardımcı olma konusundaki ortak tutkusundan ilham aldık. Oyuncuları topluluklar oluşturmaları ve paylaşılan oyun tecrübelerinden keyif almaları için güçlendirmek yaptığımız işin merkezinde yer alıyor, bu nedenle bu seyahate dünyanın en tanınan bağlantı hizmetlerinden biriyle başlamaktan heyecan duyuyoruz.

  • PlayStation 5 Neden Bulunmuyor?

18 Mayıs 2021
25 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?