RAM Suratında Yeni Bir Rekor Daha Kırıldı: İşte Dünyanın En Süratli RAM’i…

RAM Suratında Yeni Bir Rekor Daha Kırıldı: İşte Dünyanın En Süratli RAM’i…

HyperX, HyperX Predator DDR4 belleklerinin sürat aşırtmayla 7156MHz DDR4 bellek frekansına ulaşarak yeni bir dünya rekoruna imza attığını duyurdu. Kelam konusu dünya rekoru, Tayvan’daki MSI OC grubu tarafından 3.50 GHz 11. Kuşak Intel Core i9-11900KF takılı MSI MEG Z590I UNIFY anakart üzerinde, HyperX 4600MHz Predator DDR4 8G modülü kullanılarak elde edildi (parça numarası HX446C19PB3K2/16). Rekora dair tüm ayrıntılar PC’lere dair sürat aşırtma, test, haberler ve ipuçları konusunda kesimin önde gelen yayınlarından HWBOT’da yayınlandı. 

Evvelki rekor ise Asus ROG MAXIMUS XIII APEX anakart kullanarak 7100 MHz olmuştu.

HyperX DRAM işletme müdürü Kristy Ernt, rekora dair şunları söyledi: “Bu örnek DDR4 sürat aşırtma performansının bir kesimi olmaktan ötürü son derece heyecanlıyız. Mühendislerimiz dünya rekorları kıran sınıfının en güzeli oyun bellekleriyle, hudutları zorlamak ve daha süratli tahliller getirmek için bellek suratını ve randımanını artırmak üzere daima çalışıyor.”

HyperX Predator DDR4 yüksek performanslı bellekler, yürekli ve agresif tarzı bir ortaya getiriyor. Satın alınabilecek frekanslar, CL12 – CL19 ortası gecikmeler eşliğinde 4800MHz’e kadar uzanıyor. HyperX bellek modülleri Intel XMP’ye hazır, Intel’in en yeni yonga kümeleri için optimize edilmiş ve AMD’nin en yeni yonga kümelerinin birçoğuyla uyumlu olarak sunuluyor.

17 Nisan 2021
54 kez görüntülendi
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?