Samsung Electronics, iF Tasarım Ödülleri’nde 71 Farklı Ödül Kazandı

Samsung Electronics, iF Tasarım Ödülleri’nde 71 Farklı Ödül Kazandı

Samsung Electronics, dünyaca ünlü International Forum (iF) Tasarım Mükafatları 2021’de 71 farklı tasarım ödül aldı. Samsung’un eser tasarımı alanında aldığı 36 mükafattan ikisi Altın Ödül kategorisinde yer aldı. Şirket profesyonel konseptlerde 10, irtibat dizaynında 11, ambalaj dizaynında 5 ve kullanıcı tecrübesi, kullanıcı arayüzü ve hizmet dizaynında 9 başka mükafata layık görüldü.  

Altın Ödül alan eserler BESPOKE AX9000N hava temizleyici aygıtı ve BESPOKE City Color Edition oldu. BESPOKE AX9000N hava temizleyici, kullandığı yenilikçi konseptiyle tüketicilere hava temizleyicinin ön kapak dizaynını kendi ömür üsluplarına nazaran seçme imkanı vermesi nedeniyle ödül aldı. BESPOKE City Color Edition panel koleksiyonu ise buzdolapları, indüksiyonlu ocaklar ve fırınlar dâhil olmak üzere mutfak aygıtlarında birçok materyal seçeneği ve Stokholm, Berlin ve Seul üzere kentlerden ilham alan renk seçenekleri sunduğu için mükafata layık görüldü. 

Samsung’un eser kategorisinde aldığı tasarım ödüllerinden kimileri şöyle:

  • QLED 8K TV: Çerçeve kısmını azaltarak sürükleyici tecrübesi üst seviyeye çıkarıyor.
  • The Premiere: Konut tipi premium projeksiyon aygıtı, üçlü Lazer ve Ultra Kısa Menzil teknolojisiyle donatıldı.
  • WW8000T Çamaşır Makinesi ve DV8000T Çamaşır Kurutucu: Üst üste, yan yana yerleştirilebiliyor yahut alana bağlı olarak farklı başka kullanılabiliyor.
  • Galaxy Z Fold2 ve Galaxy Z Flip: Eşsiz ve yenilikçi katlanabilir akıllı telefon tecrübesini kullanıcılara sunuyor. 

Samsung’un erişilebilirlik ve etrafa ehemmiyet veren dizaynları için aldığı birtakım mükafatlar ise şöyle: 

  • WW8000T Çamaşır Makinesi ve DV8000T UX Çamaşır Kurutucu: Erişilebilirliği artırmak, akıllı ve rahat bir kullanım sunmak emeliyle farklı programları ve sıcaklıkları sesle bildiriyor ve dizaynında görme engelli bireyler için kabartma yazı kullanılıyor.
  • Samsung Eko-Ambalaj: Sürdürülebilir ambalaj tahlili, Samsung eserlerinin yer aldığı ambalajların ileri dönüşümüne imkan sağlıyor.

Samsung Electronics Kurumsal Tasarım Merkezi Lideri ve Lider Yardımcısı Dontae Lee, bahisle ilgili açıklamasında, “Tüketicilere sunduğumuz tecrübeleri çeşitlendirmek ve onların ömürlerine manalı bir paha katmak bizim için çok değerli. Yenilikçi yaklaşımımızla topluma ve tüketicilerin hayatına katkı sunan dizaynlara imza atmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

iF International Forum Design GmbH tarafından düzenlenen iF Tasarım Mükafatları yarışı birinci olarak 1953’te Almanya’da yapıldı. iF Tasarım Mükafatları, iştirakçi eserlerin dizaynlarını fark yaratma ve tesir üzere kriterler üzerinden 9 başka disiplin ve kategoride kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutuyor. Mükafatlar, eser, ambalaj, irtibat, profesyonel konsept, iç mimari, mimari, hizmet tasarımı, kullanıcı tecrübesi (UX) ve kullanıcı arayüzü (UI) kategorilerinde veriliyor.

09 Mayıs 2021
27 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?