Samsung ve Nokia Ortasındaki Dev Mutabakatta Süreç Tamam

Samsung ve Nokia Ortasındaki Dev Mutabakatta Süreç Tamam

Nokia ve Samsung, kimi patentler için alınacak lisanslar konusunda kıymetli bir mutabakata imza attı. Bu mutabakat ile birlikte Samsung, Nokia’nın patentlerinin kapsamında olan görüntü standartlarındaki yeniliklere erişim kazanırken, Nokia’nın geliştirme uğraşlarının masrafını karşılamasını kolaylaştırmak için ödeme yapacak.

Nokia tarafından yayımlanan açıklamaya nazaran Samsung’un ödeyeceği ölçü dahil olmak üzere mutabakatın hususları iki firma ortasında saklı.

Mutabakat hakkında yorum yapan Nokia Technologies Lideri Jenni Lukander, Nokia’nın on yıllardır yaptığı Ar-Ge yatırımları ile multimedya ve teknoloji standartlarına katkısının, Samsung ile yapılan mutabakat ile bir sefer daha tasdik edildiğini söyledi.

Nokia, yaptığı yenilikleri “adil, makul ve ayrımcı olmayan” koşullar ile lisansladığını söylüyor. Çalışmaların büyük bir kısmını Nokia’nın yapması ile beraber Samsung, araştırma ve geliştirme alanına çok daha az harcama yaparak teknolojileri lisanslamış oluyor.

Nokia, geçtiğimiz 20 yıl içerisinde araştırma ve geliştirmeye 129 milyar avroluk yatırım yaptı ve şu anda 5G için kilit olan 3.500 patent ailesinin de içinde bulunduğu 20.000 patent ailesine sahip.

28 Mart 2021
43 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?