Samsung’a Nazaran Galaxy S7 Aslında Bir Telefon Değilmiş…

Samsung’a Nazaran Galaxy S7 Aslında Bir Telefon Değilmiş…

Samsung’un, vergi geri ödemesi almak emeliyle Güney Afrika Gelir Hizmetini (SARS) ikna etmek için Galaxy S7‘yi, hücresel ağlar için bir telefon dışında çabucak her şey olarak sınıflandırmayı denediği ortaya çıktı. Lakin firma, tüm akıllı özellikleri ile birlikte Galaxy S7’nin bir telefon olmasından ötürü bu gayretinde – varsayım edilebileceği üzere – başarısız oldu.

Görünene nazaran Samsung, BT uzmanı Jacques Van Wyk‘in de yardımı ile, Güney Afrikalı yetkililere Galaxy S7’nin öncelikli olarak “konuşma yahut öteki sesler, imgeler yahut bilgilerin iletimi yahut alınması için bir kablosuz irtibat ağına bağlanan bir aparat” olduğunu lakin “hücresel ağlar için bir telefon olmadığını” söylemiş. Bunun yerine aygıtın bir cep bilgisayarı olduğu ve bu yüzden de bir telefon üzere vergilendirilmemesi gerektiğini tez etmiş.

Cep telefonları son on yıl içerisinde muazzam bir gelişim gösterdi ve günlük konuşmalarda “cep bilgisayarı” olarak tanımlanabildikleri noktaya kadar ulaştı. Bu bilgi ile Samsung ve Jacques Van Wyk, Galaxy S7’nin birincil fonksiyonunun telefon görüşmeleri için hücresel ilişki sağlamak yerine internete erişmek ve müziklere, oyunlara ve toplumsal medya platformlarına erişim sağlamak olduğu sonucuna ulaşmışlar. Ya da ulaşmak istemişler de denilebilir…

Lakin görünene nazaran SARS birebir fikirde değildi ve Galaxy S7’nin hücresel ağlar için bir telefon olduğunu ve her ne kadar telefonlar yıllar içerisinde gelişmiş olsalar da hala – her ne kadar yazılım tabanlı olsa da – bir tuş ekibine, hoparlörlere, mikrofonlara ve SIM kartına /eSIM’e sahip olduklarını ve tam olarak da insanların başkaları ile hücresel ağlar üzerinden irtibatı için kullanıldığını belirtmiş.

Profesör Ling Cheng, Samsung Galaxy S7’nin, bir hücresel taşınabilir bağlantı sisteminin baz istasyonu ile çift taraflı bağlantı için tasarlanmış bir hücresel ağ telefonu olduğunu söylüyor.

Yargıç Mngqibisa-Thusi, Galaxy S7’nin dizüstü yahut masaüstü bilgisayarlarda bulunabilen fonksiyonlara sahip olmasının, hücresel ağlar için bir telefon olarak temel fonksiyonunu azaltmadığı kararına ulaştı. Ayrıyeten Samsung’un Galaxy S7’yi bir dizüstü/masaüstü bilgisayar olarak tekrar tanımlamaya çalışmasının samimiyetten uzak olduğunu ve aygıtın internet kullanımının tabiatını ve maksat karakterlerini değiştirmediğini de kelamlarına ekledi.

Samsung’un vergi iadesi başvurusu reddedildi lakin firmanın bu deneme için ne kadar ödeme yapması gerektiği açıklanmış değil.

14 Nisan 2021
53 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?