Samsung’un İkinci Quantum Telefonu İçin Çalışmalar Başladı

Samsung’un İkinci Quantum Telefonu İçin Çalışmalar Başladı

Samsung ve Güney Koreli şebeke operatörü SK Telecom‘un, gelişmiş güvenlik için Quantum RNG çipi ile donatılmış ikinci bir Galaxy akıllı telefon geliştirmek hedefiyle bir sefer daha güçlerini birleştirdiği bildirildi. Birinci Galaxy A Quantum telefonu geçen yıl piyasaya sürülmüştü ve Galaxy A71 5G’yi temel alıyordu. Bu yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy A Quantum 2‘nin etkileyici QRNG çipi ile donatılacak tekrar markalanmış bir Galaxy A82 5G olacağını argüman ediliyor.

QRNG yongası, SK Telecom ve IDQ tarafından geliştirildi, bu nedenle teknoloji Güney Kore’ye ve ülkenin en büyük taşınabilir operatörüne özel kalmaya devam ediyor. Hedefi, SK Hisse de dahil olmak üzere çeşitli uygulamaların güvenliğini artırmak için sahiden rastgele sayılar ve öngörülemeyen desenler oluşturmak.

Galaxy A82 5G ve Galaxy A Quantum 2 temelde birebir aygıt olacağı için birçok donanım özelliğini paylaşacaklar. Temelde tek fark birinin QRNG çipi ile donatılmış olması. Bu nedenle hem Galaxy A Quantum 2 hem de Galaxy A82 5G’nin Snapdragon 855 yonga seti kullanacağı düşünülüyor.

26 Mart 2021
53 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?