Sony, 3 PlayStation Modeli İçin Çevrimiçi Mağazaları Kapatma Kararı Aldı

Sony, 3 PlayStation Modeli İçin Çevrimiçi Mağazaları Kapatma Kararı Aldı

Sony’nin PlayStation 5’i piyasaya sürmesinin akabinde, kimi eski PlayStation modellerinin yavaş yavaş tarihten silinmesi esasen beklenen bir gelişmeydi. Bu kapsamda Sony, birinci olarak üç eski PlayStation modelinin, yani PlayStation 3, PSP ve PS Vita’nın fişini çekmek için hazır üzere görünüyor. Şirket, her 3 konsol için de çevrimiçi mağazalarını kapatmaya hazırlanıyor. 

  • En Düzgün PlayStation 5 Oyunları

TheGamer tarafından yayınlanan habere nazaran birinci olarak PlayStation 3 ve PlayStation Portable (PSP) mağazaları kapatılacak. Belirtilen kapanma tarihi 2 Temmuz. 27 Ağustos‘ta da sıra PlayStation Vita’y gelecek. Bu tarihte PS Vita sahipleri, artık çevrimiçi mağazaya ulaşamayacak.

Mağazaların kapatılması, her üç konsol kullanıcılarının da, belirtilen tarihlerden sonra çevrimiçi olarak oyun yahut uygulama indiremeyeceği manasına geliyor. Sony’nin PS Vita’dan sonra bir el konsolu geliştirmediği düşünülürse, 27 Ağustos’un şirketin el konsollarına kesin vedası olacağı bir gerçek. Bu kapanmalarla birlikte Sony, çevrimiçi mağazalarını yalnızca PlayStation 4 ve PlayStation 5 için açık tutacak.

05 Nisan 2021
62 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?