Sony ve RTS, Ortak Teşebbüsle Evo’nun Haklarını Satın Aldı

Sony ve RTS, Ortak Teşebbüsle Evo’nun Haklarını Satın Aldı

Sony Interactive Entertainment LLC (“SIE”) ve Endeavor’un espor dalındaki yeni teşebbüsü olan RTS, Triple Perfect, Inc. tarafından düzenlenen dünyanın en büyük dövüş oyunu aktifliği Evolution Championship Series’in (“Evo”) haklarını alarak yeni kurulan ortak espor teşebbüse kattığını açıkladı.

Yeni iştirakle birlikte Evo’nun ortak kurucuları olan Tony ve Tom Cannon, Evo’nun köklerine bağlı bir biçimde hayatına devam etmesi ve dünyanın her yerinden dövüş oyunu hayranlarına rekabetçi bir ortam sunabilmesi ismine faal danışman olarak vazifelerine devam edecekler. Bu iş birliği, tüm platformlarda rekabetçi oyun topluluğunun büyümesini sağlayacak ve Evo’yu birinci kalite oyun turnuvaları ortasında daha ileriye taşıyacak.

Dünya çapındaki dağıtımcıların takviyesiyle birlikte Evo, bu sene 6-8 Ağustos ve 13-15 Ağustos tarihleri ortasında büsbütün çevrimiçi gerçekleştirilecek olan Evo Online ile geri dönüyor. Girişler büsbütün fiyatsız olacak ve Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Latin Amerika’da* bulunan oyuncular BANDAI NAMCO Entertainment’ın Tekken 7, Capcom’un Street Fighter V: Champion Edition, Warner Bros. Games’in Mortal Kombat 11 Ultimate** ve Arc System Works’ün Guilty Gear™ -Strive- oyunlarında açık bir halde turnuvalara katılabilecek. Tüm hayranların izleyebilmesi ismine canlı yayınlanacak olan eleme maçları için daha fazla bilgi, önümüzdeki haftalarda evo.gg internet adresinden duyurulacak.

SIE Küresel Competitive Gaming Lider Yardımcısı Steven Roberts, mevzuyla ilgili “Dövüş oyunları en başından beri PlayStation’ın varlığının ve topluluğumuzun hayati bir modülü oldu. Yıllar boyunca Evo ile yaptığımız iş birliklerinden ötürü heyecan duyduk. RTS ile yaptığımız ortak satın alma, Evo’nun ortak kurucuları olan Tom ve Tony Cannon’ın dövüş oyunları topluluğuna olan tutkularını yeni bir düzeye çıkarmasına imkan tanıyacak” dedi.

RTS CEO’su Stuart Saw ise, “Evo, dövüş oyunları alanında başkalarına benzemeyen, eşsiz bir topluluk. SIE grubuyla, efsanevi Tom ve Tony ile, ayrıyeten İş Geliştirme Lideri Mark Julio ile iş birliği yaparak Evo’nun büyümesine katkı sağlayacağımız için çok gururluyuz. Bu yıl ve ilerisi için heyecan verici hoş planlarımız var.” açıklamasını yaptı.

Satın alım sonrası Evo’nun ortak kurucusu olan Tony Cannon, “Tom ve ben SIE ve RTS ile iş birliği yaptığımız için inanılmaz derecede heyecanlıyız. Her iki şirket de güçlü tecrübeye sahip ve dövüş oyunu topluluğumuzu geliştirmemizi sağlayan tutkumuzu paylaşıyor. Evo’yu köklerine bağlı kalarak bir sonraki düzeye çıkarmak ismine SIE ve RTS ile çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz,” dedi.

Satın almanın sonucu olarak Evo, SIE ve RTS tarafından kurulan ortak bir teşebbüs ile işletilecek. Teşebbüsün satın alma bedeli, ortak teşebbüsteki yüzdeleri ve öteki satın alım unsurları, kontrata bağlı hususlar nedeniyle açıklanmamaktadır.

05 Nisan 2021
57 kez görüntülendi
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?