Tanınan Yazılım, Tam 9 Yıllık Bekleyişin Akabinde Nihayet Güncellendi

Tanınan Yazılım, Tam 9 Yıllık Bekleyişin Akabinde Nihayet Güncellendi

Audacity’nin son sürümü yayınlanalı neredeyse 9 sene geçti, lakin artık açık kaynaklı yazılımın hayranları sonunda Audacity 3.0’i indirebilirler. Pekala, bilmeyenler için özetlemek gerekirse, Audacity nedir?

Audacity Nedir?

Audacity, Windows, Mac OS X, Linux üzere birçok platformda çalışabilen açık kaynak kodlu fiyatsız bir sayısal ses düzenleme ve ses kaydetme yazılımıdır. Şu anda Google’da çalışmakta olan Dominic Mazzoni tarafından, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi sırasında geliştirilen Audacity’nin öntanımlı evrak biçimi AUP olurken, yazılım tanıtılan yeni sürüm ile yeni bir belge formatına da kavuştu.

Yeni Belge Formatı Hazır

Evet, hala Audacity yazılımını kullananlara hoş haber: Audacity 3.0 ile evrak formatı da yenilendi. Audacity 3.0 ile .aup3 isimli yeni evrak formatını tanıtan şirket, bu yeni evrak biçimi ile yazılımın daha süratli çalışmasına ve mümkün çökmelerde otomatik kurtarılabilmesine de önayak oluyor.

Audacity 3.0 ile sırf evrak formatı güncellenmedi, yazılımda yer alan 160’tan fazla yanılgı da düzeltildi. Böylelikle Audacity kullanıcıları son sürüm ile çok daha mutlu olacaklar.

Audacity 3.0’ı buradan indirebilirsiniz.

03 Nisan 2021
54 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?