Tarihin Gelmiş Geçmiş En Değerli Oyunu Olma Unvanı El Değiştirdi

Tarihin Gelmiş Geçmiş En Değerli Oyunu Olma Unvanı El Değiştirdi

Heritage Auctions’un bildirdiği üzere Nintendo Entertainment System (NES) için 1985 yılından kalma mühürlü bir Harika Mario Bros. kopyası 660.000 dolar fiyatına satılarak şu ana kadar satılan en kıymetli oyun olma unvanını eline geçirdi. Hatta rekorun bir evvelki sahibi olan Harika Mario Bros. 3’ü 500.000 dolar üzere muazzam bir farkla geride bıraktı. Bir evvelki rekor sahibi, 2020 yılında 156.000 dolar fiyatıyla satılmıştı. Ondan bir evvelki rekor sahibi de 114.000 dolar fiyatıyla satılan birebir Muhteşem Mario Bros. oyununun düzgün durumdaki bir kopyasıydı.

Oyunun tarihi kıymetini anlatan Heritage Auctions, bu oyunun şu ana kadar sunma talihine ulaştıkları en eski mühürlü Muhteşem Mario Bros. olduğunu

Doğal ki bu oyunun şu anda da oynanabilir olduğunu belirtmekte de yarar var. Oyunu Game&Watch üzerinde oynamanız mümkün ve şayet isterseniz, Nintendo Switch Online hizmeti ile yarım milyon dolar ödemeden de oynayabiliyorsunuz. Lakin yaklaşık 40 yıllık bir oyunun fizikî bir kopyasının bedelli olduğunu da kabul etmeliyiz. Yine de 660.000 dolar edip etmeyeceği başka bir tartışma konusu.

19 Nisan 2021
50 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?