Taşınabilir Ortamda İnterneti Paylaşın: TP-Link M7000 İncelemesi

Taşınabilir Ortamda İnterneti Paylaşın: TP-Link M7000 İncelemesi

TP-Link’in vakit zaman güncellediği ve aslında bilhassa bu tasarım lisanıyla uzun vakittir hayatımızda olan bir eseri var ki, o da şu anki model ismiyle M7000 olarak karşımıza çıkan Mobile Wi-Fi aygıtı. 2014 yılında şimdi o periyodun ilişkisi 3G’yi kullanırken M5250 modeliyle de incelediğimiz bu siyah çakıl taşı gibisi aygıt, sonrasında 2018 yılında da M7200 biçiminde karşımıza çıkmıştı. O vakitten bu yana hem güncellenen suratlar hem ek özelliklerle revize edilirken, bu modelinde de kuşkusuz LTE takviyesi içeriyor.

Evet, bu aygıt, taşınabilir kullanımlarda internet sağlamanız için tasarlanmış bir 4G taşınabilir modem. İçine 4G dayanaklı SIM kartınızı takıyorsunuz ve bu sayede her nerede olursanız interneti de yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Bilhassa sık seyahat edenler için çok kullanışlı olan bu aygıtlar, bilhassa yaz aylarında büyük istek görüyor. Çünkü yazlığa bir mahallî internet bağlamaktan çok daha pratik bir kullanım sağlarken, öte yandan tatilini bir tatil köyünde geçirmek isteyenler için de süratli sonuç veriyor.

Alışılmış ki telefonunuzun hotspot özelliğini açarak da gibisi bir kullanım hali sağlayabilirsiniz. Lakin birebir anda telefonunuzu kullanırken, bir de etraf aygıtlara bilgi iletmeye çalışmak, kuşkusuz akıllı telefonun gerek süreç gerek pil performansını da düşürecektir. Bu bağlamda bu tip aygıtlar, kıymet kazanıyor.

TP-Link M7000, 10 adede kadar etraf aygıtına internet temas dayanağı sağlayabiliyor. 150 Mbps’e kadar indirme ve 50 Mbps’e kadar yükleme suratları sağlayan bu minik aygıt, günümüz internet gereksinimini taşınabilir ortamda karşılayacak düzeyde bir performans gösterirken, 10 adede kadar aygıta birebir anda temas sağlayabilmesi de kıymetli avantajı oluyor.

İçinde 2000 mAh kapasitesinde bir batarya bulunduran TP-Link M7000, bu bataryasıyla 8 saate kadar aralıksız kullanılabiliyor. Pil durumunu ve irtibat kalitesi üzere ayrıntıları ön yüzündeki ekrandan takip edebiliyorsunuz. Lakin aygıtın pil ömründe selef modele nazaran bir değişiklik olmaması açıkçası biraz üzdü. En azından bu alanda bir gelişme beklerdik.

Aygıtın kullanım performansı istikametinden ise en ufak bir kasveti yok. İçine taktığınız taşınabilir çizginiz bulunduğunuz yerde güzel bir çekim gücüne sahip ise, TP-Link M7000 size bunu direkt olarak yansıtıyor. Android ve iOS uygulama marketinde bulunabileceğiniz tpMiFi uygulaması yoluyla da pek çok ayarı yapabiliyor, data kullanım seçeneklerini ve kablosuz ilişki özelliklerini düzenleyebiliyorsunuz.

Sonuç

TP-Link M7000, bilhassa taşınabilir ortamda yüksek süratte bilgi temasına gereksinim duyan kullanıcılar tarafından severek kullanılabilir. Öte yandan mahallî internet teması yerine internet gereksiniminizi taşınabilir çizgi üzerinden karşılıyorsanız da işe yarayacak pratik bir tahlil oluyor. TP-Link M7000’i şu an piyasada 585 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

TP-Link M7000 Alternatifleri Neler?

TP-Link M7000’e alternatif olarak Zyxel WAH7601 modeli de kıymetlendirilebilir.

Kimler TP-Link M7000 Satın Almalı?

İnterneti SIM kart üzerinden 10 adede kadar etraf aygıtına dağıtacak performanslı bir taşınabilir hotspot arayanlar TP-Link M7000’den mutlu kalacaklardır.

CHIP Online Notu: %80

+ Boyutlar
+ Yazılım dayanağı
+ Kâfi pil ömrü
+ Kullanımı kolay ve pratik
+ Performans

– Selef modele nazaran besbelli fark yok

TP-Link M7000 Teknik Özellikleri

  • Temas 4G, 3G
  • Bilgi Suratları 150 Mbps / 50 Mbps
  • Standart 802.11 b/g/n
  • Kablosuz Suratı 300 Mbps
  • Frekans 2.4 GHz
  • Anten Dahili
  • Batarya 2000 mAh
  • İrtibatlar microUSB, SIM kart
  • Boyutlar 94 x 56 x 19 mm

19 Mayıs 2021
23 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?