TCL “2 Kez” Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

TCL “2 Kez” Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Katlanabilir ekranlar, bir köşede unutulmuş Royole FlexPai ile teknoloji dünyasına girdi ve teknoloji dünyasının öncüleri tarafından şekillenerek şimdiden bir elin parmaklarını geçti. Bugüne kadar pek çok markadan çok sayıda model gördük ve elbette ortalarına yenileri de katılacak. Elbette katlanabilir ekran teknolojisi şu an için klasik akıllı telefonlardan daha kıymetli olsa da, vakitle (ek vergileri saymazsak) fiyat istikrarı de düzelecektir.

Samsung, Huawei ve LG üzere TCL de katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışan bir marka ve daha evvel bu alanda birkaç konsept dizaynını sergilemişti. Artık ise yeni bir telefon üzerinde daha çalışıyor ve bu defaki model “sıradan” katlanabilir akıllı telefonlardan daha farklı duruyor.

Sızan çizimlere nazaran TCL’in yeni modeli birden fazla sefer katlanarak hem tablet hem telefon olarak kullanılabilecek. Şirketin MWC 2019’da tanıttığı DragonHinge ismini alan katlanabilir mekanizmayı kullanacak olan aygıt, farklı olarak üzerinde iki katlama sistemini birden taşıyacak.

Konsept birinci bakışta biraz tuhaf duruyor üzere görünse de son halini aldığında neye benzeyeceğini bizler de çok merak ediyoruz. Bu ortada TCL’in önümüzdeki nisan ayında bir lansman düzenlemesi ve burada TCL 20 serisini tanıtması da bekleniyor.

12 Nisan 2021
60 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?