Telegram’dan Sürpriz Yenilik: Şifrelenmiş Telekonferans Geliyor

Telegram’dan Sürpriz Yenilik: Şifrelenmiş Telekonferans Geliyor

Telegram yakında, şifreli iletileşme uygulaması kadar inançlı olmayı vaat eden kendi görüntü konferans hizmetini piyasaya sürecek. Şirketin kurucusu Pavel Durov, kendi şahsî Telegram kanalında yayınladığı bir gönderide, hizmetin mevcut görüntü konferans tahlillerinden daha güzelini sunmayı hedeflediğini açıkladı ve şunları söyledi:

İmajlı görüşmelerden bahsetmişken, Mayıs ayında sesli sohbetlerimize görüntü seçeneği ekleyerek Telegram’ı küme görüntü görüşmeleri için güçlü bir platform haline getireceğiz. Ekran paylaşımı, şifreleme, gürültü giderme, masaüstü ve tablet takviyesi olacak. Çağdaş bir görüntü konferans aracından beklenen her şeyi Telegram’ın kaliteli kullanıcı arabirimi, suratı ve şifrelemesi ile sunacağız. Bizi izlemeye devam edin!

Trend görüntüyü gösteriyor

Her zamankinden daha fazla insanın meskenden çalıştığı günümüzde, görüntü konferans yazılımları büyük ilgi çekiyor. Geçtiğimiz yıl Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams kullanımında bir patlama yaşandı. Facebook Messenger, Discord, WhatsApp ve öbürleri üzere iletileşme uygulamaları da görüntü görüşmeleri için kullanılıyor.

  • Telegram Nedir; Kurucusu Kim?
  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?

Telegram, geçen yılın ağustos ayında platformuna teğe bir görüntü görüşmeleri yapma özelliğini ekledi, fakat küme görüntü görüşmeleri desteklenmiyordu. Bununla birlikte, Telegram, güvenliğin küme görüntü görüşmeleri için çok kadar kıymetli olduğunu ve bu özelliği inançlı bir halde eklemek için titizlikle çalıştığını da söylemişti. Bu kadar uzun müddet beklemesinin nedeni bu olabilir.

Gelecek aydan itibaren Telegram kullanıcıları, hizmeti kullanan öteki bireylerle küme görüntü görüşmeleri yapabilecek ve görüntü konferanslara katılabilecekler.

16 Mayıs 2021
31 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?