Tesla’nın Yeni Açıklaması, Yeni Bir Tesla Araç Almak İsteyenleri Üzecek

Tesla’nın Yeni Açıklaması, Yeni Bir Tesla Araç Almak İsteyenleri Üzecek

Yeni elektrikli Tesla siparişi vermek isteyen potansiyel Tesla müşterilerini hem Model 3 hem de Model Y‘nin sipariş sayfalarında üzücü bir ileti bekliyor. Tesla, Model 3 teslim müddetini artık “2-14 hafta” olarak güncellemiş durumda. Model Y için ise tıpkı bildiri “2-11 hafta” olarak gözüküyor. Teslim aralıkları, daha evvel 2-3 hafta olarak belirtiliyordu.

Yani öngörülen en berbat durumda şu anda araç siparişi veren bir alıcı, Model 3’üne Haziran ayında yahut Model Y’sine Mayıs ayının sonlarında kavuşabilir.

Tesla’nın teslim müddetlerini niçin uzattığı şimdi net değil ve Tesla, bu sorulara karşılık verebilecek yahut yorum istenebilecek bir kamu bağlantıları kısmına sahip değil. Lakin şu anda araba sanayisi de Dünya’nın genelinde kimi üretimlerin durmasına sebep olan yarı-iletken çip eksikliğinden etkileniyor.

Ayrıyeten Tesla, geçtiğimiz ayın sonlarında Model 3 üretimini durdurdu fakat çizgilerin neden durduğuna yönelik bir açıklama yapmadı. Üretim zinciri sıkıntılarının ortadan kalkması ile Tesla’nın teslim müddetlerini tekrar değiştirmesi mümkün olabilir fakat şu anda Tesla geri kalan araba üreticileri ile birebir sıkıntıları yaşıyor üzere gözüküyor.

14 Mart 2021
52 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?