Tesla’ya Koronavirüs Şoku: Yüzlerce COVID-19 Hadisesi Bildirildi!

Tesla’ya Koronavirüs Şoku: Yüzlerce COVID-19 Hadisesi Bildirildi!

COVID-19 salgını geçtiğimiz sene patlak verdiğinde Tesla fabrikalarını kapatmamakta direnen Elon Musk, sonundan işin ciddiyetini kabul etmiş ve Fremont, Kaliforniya’daki fabrikayı kapatma kararı almıştı. Üretim sürecini COVID-19 seyrine nazaran yine planlayan şirket, sonrasında ise Mayıs 2020 tarihinde ise yine açılmış ve üretime kaldığı yerden devam edilmişti. Fakat bunun sonuçları acı olmuş.

Tesla’nın Fremont fabrikasında yaklaşık 10 bin kişi çalışıyor. Açıklanan datalara nazaran ise fabrikanın tekrar faaliyete geçmesiyle bir arada COVID-19 hadiseleri da görülmeye başlanmış. Açılış tarihi olan Mayıs 2020’de yaklaşık 11 bireye COVID-19 tanısı konurken, bu sayı aralık ayında tam 125 bireye ulaşmış. Mayıs ve Aralık ayları ortasında ise fabrikada toplamda 440 kişinin koronavirüse yakalandığı tespit edilmiş.

New! From the Alameda County Department of Public Health, one year after our initial request, a single table summarizing how many COVID-19 reports the Department received from the $TSLA Fremont factory.

Note, it only started keeping track in May and it stops in December 2020. pic.twitter.com/MOnzQwCRFS

— PlainSite (@PlainSite) March 13, 2021

Açıklanan hadise sayıları Fremont fabrikasında çalışanların yüzde 4.5 oranına tekabül ediyor olsa da, virüsü taşıyıcı şahıslarla birlikte hastalığın çok daha fazla şahsa sıçramış olma ihtimali üzerinde de duruluyor. Bu ve öte yandan hadiselerin kaçının hastaneye kaldırıldığı ise belirsizliğini koruyor.

29 Mart 2021
74 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?