TikTok’tan Otomatik Altyazı Özelliği: TikTok’a Altyazı Nasıl Eklenir?

TikTok’tan Otomatik Altyazı Özelliği: TikTok’a Altyazı Nasıl Eklenir?

TikTok, uygulamasındaki erişilebilirlik seçeneklerini geliştirmek adına yaptığı duyuruda, kullanıcıların okuması yahut dinlemesi için otomatik altyazılar oluşturan auto-caption özelliğini sunduğunu belirtti.

Bu seçenek, içerik geliştiriciler için bir görüntü yüklendikten yahut kaydedildikten sonra düzenleme sayfasında mevcut. Ayrıyeten geliştiriciler, şayet gerekli ise ince ayar yapmak için otomatik olarak oluşturulan altyazıları düzenleyebiliyor. Kullanıcıların altyazıları kapama seçenekleri de bulunuyor. Altyazıları kapamak için paylaşma panelini açmak ve burada altyazıları kapatmak kâfi oluyor.

Özellik başlangıçta Amerika İngilizcesi ve Japonca lisanlarında mevcut olacak ve başka lisanlar için dayanak ilerleyen aylarda eklenecek. Firmanın da belirttiği üzere bu özellik, uygulamanın erişilebilirliği için yayımlanan birinci özellik değil. Başka özelliklerin ortasında animasyonlu küçük fotoğraf, görüntülerinin ışığa karşı hassas epilepsiyi tetikleyebilecek tesirler içerdiğine karşı geliştiricileri uyaran bir hatırlatıcı ve bir yazıdan-konuşmaya özelliği bulunuyor.

TikTok uygulamaya yeni özellikler eklemeye devam ediyor ve bunların ortasında, geçtiğimiz ay platform üzerinde “nezaketi” arttıran özelliklerin eklenmesi de bulunuyor. Bir özellik, yaratıcıların yorumları filtrelemesine müsaade verirken bir diğeri da kullanıcıların “uygunsuz yahut kibar olmayan” yorumlarını tekrar düşünmelerini öneren bir açılır bildirim ile ihtarda bulunuyor.

21 Nisan 2021
58 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?