Tüberküloz Olduğu Sanılan Bayanın Ciğerlerinden Prezervatif Çıktı

Tüberküloz Olduğu Sanılan Bayanın Ciğerlerinden Prezervatif Çıktı

Tüberküloz (TB), akciğerleri etkileyen ağrılı bir hastalık ve bugün hala dünya çapında her yıl bir milyondan fazla insanın vefatına neden oluyor. Dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birinin bu bakteriyi taşıdığı fakat hastalık semptomları göstermediği düşünülüyor. Bunlardan yaklaşık yüzde 5 ila 10’unun bilhassa bağışıklık sistemi zayıflamışsa hastalığa yakalanma bahtına sahip olduğu belirtiliyor.

27 yaşındaki bir bayan öğretmen, altı aydır devam eden öksürük, ateş ve kalın mukus ile hastaneye kaldırıldı. Hastaneye gitmeden dört ay evvel antibiyotik ve anti-tüberküloz tedavisi verildi. Tedavi, semptomları üzerinde hiçbir tesir yapmadı. Okul öğretmeninin balgamında TB testi yapıldı ve negatif bulundu, lakin göğsü tarandığında akciğerinin sağ üst lobunda bir lezyon buldular. Ameliyatla lezyonu almaya çalışan cerrahlar, büyük bir sürprizle karşılaştı. Bunun bir lezyon değil, bir kondom kesimi (prezervatif parçası) olduğu ortaya çıktı.

Bahis ile ilgili açıklama yapan tabipler, kondom kesiminin akciğere nasıl ulaştığını hala çözemediklerini söylüyorlar. Bulunan kesimin ziyadesiyle bozulduğunu söyleyen grup, tekrar de bunun bir kondom kesimi olduğunun kesin olduğunu belirtiyor. Teşhisin bu kadar geç konulmasının nedeni olaraksa, bayanın ve partnerinin yaşananlar hakkında gerçek bilgileri paylaşmamalarını gösteriyorlar. 

08 Nisan 2021
37 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?