Turkcell Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Yetiştiriyor

Turkcell Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Yetiştiriyor

Turkcell’in Türkiye’nin siber güvenlik uzmanı gereksinimini karşılamaya yönelik olarak hayata geçirdiği Cyber Camp eğitim programının altıncısı başladı. Bu yıl 3 bini aşkın gencin başvurduğu ve çevrimiçi olarak düzenlenecek program 8 Mayıs’a kadar devam edecek. Turkcell’in yeni kuşak işe alım programı GNÇYTNK kapsamında yürütülen Cyber Camp 2021 ile Türkiye’ye yeni siber güvenlik uzmanları kazandırılması amaçlanıyor. 10 gün sürecek programda iştirakçiler, siber güvenlik alanında uzman isimlerden toplamda 60 saatlik online eğitim alacak.

Cyber Camp ile yalnızca Turkcell’e değil Türkiye’ye yeni siber güvenlik uzmanları kazandırmayı amaçladıklarını lisana getiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir şöyle konuştu: “Turkcell olarak ülkemizin gücüne ve geleceğine inanıyoruz. Bu bakış açısıyla yalnızca teknolojiye yatırım yapmıyoruz. Birebir vakitte düzenlediğimiz eğitim programlarıyla ülkemizin yarınları olan gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Dijitalleşmeye bağlı olarak tüm dünyada siber güvenlik uzmanlarının kıymetinin daha da arttığını görüyoruz. Bu alanda yetişmiş uzman muhtaçlığını karşılamaya yönelik hayata geçirdiğimiz programımıza gençlerimizin gösterdiği ağır ilgi ülkemiz ismine bizi hayli keyifli etti. Global rekabetin giderek dijital alana kaydığı günümüzde bu program ile yetişecek uzmanların bu alanda da Türkiye’nin gücüne güç katacağına inanıyoruz. Tıpkı vakitte bu programda üstün muvaffakiyet gösteren gençlerimiz Turkcell’de çalışma fırsatı yakalayarak, sunduğumuz çevik ve esnek çalışma ortamında daima kendilerini geliştirebilecek. Cyber Camp’in yanı sıra hayata geçireceğimiz yeni eğitim programlarıyla da Türkiye’nin teknoloji alanında gereksinim duyduğu yetişmiş insan kaynağına katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Cyber Camp kapsamında iştirakçiler dalda siber güvenlik alanındaki önder isimlerle buluşarak meslek sohbetleri yapabilecek ve uzmanlardan mentorluk eğitimi de alacak.

Cyber Camp 2021 Eğitim İçeriği:

  • Bilgi Güvenliğine Giriş
  • Ağ Trafik Tahlili & Ağ Güvenliği
  • Temel Kriptoloji
  • Şimdiki Kimlik ve Erişim İdaresi Gelişmeleri
  • Web Servis Güvenliği İdaresi
  • Web Uygulama Güvenliği ve Web Sızma Teknikleri
  • Ağ Sızma Testi & Sızma Testi Lab Çalışmaları
  • SOC İzleme ve Olay Müdahalesi
  • Siber Tehdit İstihbaratı
  • Ziyanlı Yazılım Tahlili, Windows Forensics, SIEM İdaresi

07 Mayıs 2021
18 kez görüntülendi
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?