Twitter, Yazılan Tweet’ler İçin “Geri Al” Düğmesi Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Yazılan Tweet’ler İçin “Geri Al” Düğmesi Üzerinde Çalışıyor

Tanınmış mühendis Jane Manchun Wong tarafından tespit edilen yeni bir sızıntıya nazaran Twitter, kullanıcıların gönderdikleri tweet’leri geri almalarına imkan tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik hayata geçerse, tweet gönderildikten birkaç saniye sonra kullanıcılar tweet’i geri alabilecekler. Bu özellik şayet yanlış bir şey varsa daha sonra değişiklik yapmalarına müsaade vermek için geliştiriliyor üzere görünüyor.

Tweet’leri yayınlandıktan sonra düzenleme yeteneği yıllarca kullanıcılar tarafından talep edildi ve Twitter, geçmişte birkaç sefer bu mümkünlüğü ima etmişti. Fakat yaklaşık bir yıl evvel, bu özelliğin gelmeyeceği açıklanmıştı. Şirket, bu cins bir özelliği riskli buluyordu. Riskli, zira örneğin bir tweet viral hale gelebilir ve yüzlerce yahut binlerce kullanıcı tarafından paylaşılabilir, daha sonra geniş bir kitleye ulaştığında büsbütün farklı bir şeye dönüştürülecek formda düzenlenebilir.

Geri Al düğmesi

Elbette bu özellik şu anda yalnızca test kademesinde ve Twitter tarafından nihayetinde sunulup sunulmayacağına dair rastgele bir bilgi, en azından şu an bulunmuyor.

09 Mart 2021
62 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?