Western Digital Hakkında En Son Bilgileri Yetkili İsimden Aldık

Western Digital Hakkında En Son Bilgileri Yetkili İsimden Aldık

Western Digital, kısa bir mühlet önce oyuncuların kurulumlarını geliştirmelerine ve yeni kuşak oyunların yolunu açtığı gelişen oyun ortamına ahenk sağlamalarına yardımcı olan üç yeni WD_BLACK ürününü tanıtmış ve bu haberimizde eserler hakkında geniş bilgiyi sizlere sunmuştuk. Bu kere ise yeni tanıtılan eserler ve oyuncuları yakından ilgilendirecek pek çok bahis için SanDisk Kıdemli Satış Müdürü Yosi Rafael ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

CHIP: Öncelikle güzel olsun. Yeni WD_BLACK ailesi tanıtıldı ve bilhassa oyuncular için ziyadesiyle faydalı seçenekleri tüketicilerle buluşturdunuz. Birinci etapta bu eserlerle başlamak istiyoruz. Yeni WD_BLACK ailesi harikulade suratlara erişiyor üzere görünüyor. Yeni ailede yer alan WD_BLACK SN850 NVMe SSD, klasik NVMe SSD performansını yükseltirken, WD_BLACK An1500 NVMe Eklenti Kartı ise sıra dışı bir kullanım ve ziyadesiyle tatmin edici performans sergiliyor üzere gözükmekte. Bu eserler hakkında bilgi verebilir misiniz? Eserler Türkiye’de ne vakit satışa sunulacak ve fiyat aralığı ne olacak?

Yosi Rafael:  WD_BLACK D50 şu an Türkiye’de satışta ve öteki iki eser; SN850 ve AN1500 yakında satışa sunulacak. Fiyat aralığı kelam konusu olduğunda, bunların ucuz eserler olduğunu söyleyemem, fakat sundukları performans göz önüne alındığında, fiyat/performans oranının muhakkak avantajlı olduğunu söyleyebilirim. D50, 3.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.  

CHIP: Bir öbür yenilikçi eseriniz ise WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD. Bilhassa masasında nizam meraklılarının ilgisini çekecek üzere görünen bu aygıt hem oyunculara hem yüksek performansı gözetenlere hitap ediyor. Tüketicilerin bu aygıtı tercih etmeleri, onlara ne üzere yararlar sağlayacak? Alternatiflerinden ne üzere farklar sunuyor? Yeniden tıpkı biçimde bu aygıt Türkiye’de  ne vakit satışa çıkacak ve fiyatı ne kadar olacak?

Yosi Rafael:  D50 inanılmaz derecede kompakt ve güçlü bir aygıt. Azamî performansa sahip gaming dizüstü bilgisayarları için özel olarak üretildi. Ayrıyeten, ağır oyun seansları sırasında tüm silindirlere ateş ettiğinizden emin olmak için düşük güçlü oyun modunu kullanarak, şoförünüzün sıhhatini takip edip, performansı optimize etmenize imkan tanır. Eğlenceli bir ayrıntı ise renkleri ve 13 farklı desen efektine sahip özel ışıklandırması. 

CHIP: Türkiye ekonomik badireler yaşamaya devam ediyor; donanım eserlerinin yüksek fiyatları hakkındaki niyetleriniz neler?

Yosi Rafael:  Eserler mevcut ekonomiler için yüksek fiyatlı görünüyor lakin WDC dünya çapında eserleri yanlışsız fiyatlandırmak için elinden gelenin en uygununu yapıyor. Hepimiz, dünya ekonomilerinin kısa müddette pandemiden evvel olduklarından çok daha güçlü bir biçimde geri döneceğini umuyoruz.

CHIP: Covid-19 Western Digital’i nasıl etkiledi? Türkiye’de ve dünyada bu periyotta ne tıp değişimlerle karşılaştınız? Pandemide tüketici tercihleri ve pazar hisseleriniz nasıl etkileniyor?

Yosi Rafael: Dünya çapında 60 binin üzerinde çalışanımızla birlikte acil tedbirler aldık. COVID-19 nedeniyle insanların hayatlarında çok büyük değişiklikler meydana geldi ve birçok insan konutlarından çalışmaya başladı. Bu yeni çalışma sisteminin bir sonucu olarak, beşerler daha fazla depolama alanına muhtaçlık duymaya başladı. WDC, portföyünde pratik, kullanımı kolay şahsî depolama aygıtları bulunduruyor ve bunlar; konutta çalışırken pratik bilgi depolama tahlillerine muhtaçlık duyan birçok kişi için kullanışlı oldu. Örneğin SanDisk markamızla, suya ve düşmeye güçlü, en kıymetlisi çok hafif, kompakt ve kullanımı kolay Extreme Portable SSD serisine sahibiz. Direkt taşınabilir aygıtınıza bağlanabilen Dual-Drive yahut iXpand iki taraflı bellek aygıtlarımız, bu mühlet zarfında sırf toplumsal medya gönderilerine yardımcı olmakla kalmadı, birebir vakitte büyük ölçüde tabletlere bağlı olan çevrimiçi eğitim sürecine de çok yardımcı oldu. Ve birçoğumuzun bu güç vakitlerde edindiği hobileri desteklemek kelam konusu olduğunda, WD_BLACK her vakit yanınızda.

CHIP: Son devirde dünyada yavaş yavaş popular hale gelmeye başlayan Cloud Gaming hakkındaki kanılarınız neler?

Yosi Rafael: Cloud Gaming’in kusursuz olma potansiyeli var. Birebir vakitte, gecikme, kullanıcının sahip olduğu teknolojiden bağımsız olarak büyük bir sorun olmaya devam ediyor. MMO sunucusunun rastgele bir kısmında gecikme sıkıntıları varsa, bundan tüm kullanıcılar etkilenir, bu da MMO mimarisinin ve sistemlerinin daima olarak geliştirilmesini ve izlenmesini gerektirir.

CHIP: Son olarak, Türkiye’de espor’un geleceği hakkındaki niyetleriniz neler?

Yosi Rafael: Şahsî olarak, Türkiye’de e-sporun geliştiğine ve büyüdüğüne inanıyorum. İstanbul Wildcats’ten Orlando Calumeno’nun da belirttiği üzere, büyük bir süratle büyümeye devam ediyor ve muhakkak dünyanın geri kalanından eksik kalmıyor. 

01 Nisan 2021
77 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?