WhatsApp Sohbetleri, Nihayet iOS ve Android Ortasında Taşınabilecek

WhatsApp Sohbetleri, Nihayet iOS ve Android Ortasında Taşınabilecek

WhatsApp sohbet yedeklemesi, kullanıcıların telefon değiştirirken sohbetlerini ve datalarını saklamalarına imkan tanıyor ve hayli kullanışlı bir özellik. Birebir işletim sistemini kullanan telefonlar ortasında geçiş yapmak son derece kolay olsa da, Android’den iOS’a yahut iOS’tan Android’e geçiş yapmak istediğinizde bunu yapmanız pek de mümkün olmuyor.

WhatsApp sohbetlerini Android’den iPhone’a ya da iPhone’dan Android’e aktarmak ne yazık ki mümkün değil. Bu büyük bir sıkıntıydı ve kullanıcılar bir müddettir platformlar ortası yedeklemeler istiyordu. Görünen o ki WhatsApp geliştiricileri bu probleme bir tahlil bulmak için artık kolları sıvadı. Wabetainfo’nun haberine nazaran geliştiriciler, kullanıcıların sohbet geçmişini farklı platformlar ortasında taşımalarına imkan tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu, WhatsApp’ın gelecekteki bir sürümünde tanıtılacak, lakin şimdi rastgele bir vakit çizelgesi mevcut değil.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?

Aslında haber, bu bilhassa birlikte gelebilecek güncellemenin yapı numarasından bile bahsetmiyor, lakin WhatsApp sürümünüzü App Store yahut TestFlight’tan şimdiki tutmanızdan bahsediyor. Bilinen tek şey, bu özelliğin çalışabilmesi için iki telefondaki WhatsApp’ın sürümünün tıpkı olması gerektiği…

21 Nisan 2021
45 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?