WhatsApp’tan Gelen Bayanlar Günü Armağanı Bildirilerine Dikkat!

WhatsApp’tan Gelen Bayanlar Günü Armağanı Bildirilerine Dikkat!

8 Mart Dünya Bayanlar Günü yaklaşırken, kullanıcıları kandırmayı amaçlayan çevrimiçi bir dolandırıcılık sistemi, WhatsApp

Özel günler yaklaştığında misal hücum formülleriyle sık sık karşılaşılıyor. Armağan vadeden ve gerçek olamayacak kadar cazip teklifler sunan iletilerle kullanıcıların süratlice harekete geçmesi ve linke tıklaması amaçlanıyor. Bayanlar Günü’nü fırsat bilerek 1 milyon çift ayakkabı ikram edildiğini belirten WhatsApp bildirisindeki linke tıklandığında da birebir ileti, kişi listenizdekilere gönderiliyor. Şirketin bu türlü bir armağan dağıtımının olmadığını belirten Bitdefender Türkiye Operasyon Yöneticisi Alev Akkoyunlu, ferdî bilgilerinizin makus niyetli şahısların eline geçmemesi için benzeri dolandırıcılık yollarına karşı 4 ihtarda bulunuyor.

1. Bir bildiri içeriğinde resmi logoların olması o iletinin sahiden o kurumdan geldiği manasına gelmez.

3. Kampanya ve ikram üzere bir bildiri içeriği gördüğünüzde bilgileri, şirketin kendi web sitesine girerek denetim edin.

4. Bu çeşit hücumlardan korunmak istiyorsanız, tüm aygıtlarınızda sizi kimlik avı, dolandırıcılığı ve makus gayeli yazılımlardan koruyabilecek taşınabilir bir güvenlik tahlili kullanın.

09 Mart 2021
54 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?