Xiaomi Redmi Note 10 görüntü inceleme

Xiaomi Redmi Note 10 görüntü inceleme

Xiaomi, sahiden de son devirde çok sayıda modeli art geriye piyasaya sürdü ve giriş, orta ve üst sınıf kategorilerinde çarşı pazar karıştı demek mümkün. Şirket 2020 yılında da çok sayıda telefon tanıtmışı, fakat daha 2021’de 4’üncü ayında olmamıza rağmen totalde 20’yi aşkın telefon şimdiden tanıttı Xiaomi. Artık sene sonuna kadar kaç model daha görürüz merak ediyoruz doğrusu.

Elbette bunun şikayet edilecek bir yanı yok. Bu hem eser arayışında olanların elini kuvvetlendiren bir etkenken, başka yandan Xiaomi’nin de rakipleri karşısında yelpazesini genişletmesine önayak oluyor kuşkusuz. Lakin isimlendirmelere bir el atsalar üzücü olmayacak üzere. Çünkü bilhassa Redmi Note’lar bir yandan Mi Note’lar bir yandan isimlerin biraz karışmaya başladığı da açık.

Her neyse, bugün Xiaomi’nin yeni telefon modellerinden Redmi Note 10‘u tüm ayrıntılarıyla yakından tanıyacağız. Öncelikle bu telefonun fiyat/performans modeli olduğunu söyleyelim. Yani çıktığı sahne bu. Hatırlarsanız Xiaomi’nin 2019 yılında ülkemizde en çok satılan telefonlarından biri Redmi Note 8 Pro modeli olmuştu. O periyot sahiden de 2199 TL fiyatla alternatifi olmayan bir telefon üretmişti. Bu sefer ise yeniden emsal halde, 2885 TL fiyatla elimizdeki Redmi Note 10 modelini tüketicilerle buluşturdu.

Baştan şunu söylemek lazım, artık markalar önemli manada fiyat indirimi yapsalar bile daima yükselen kur ve vergilerle beraber 2000 TL bandında âlâ bir telefon bulmanız sahiden sıkıntı. Bu bant 3000 TL ve hatta 4000 TL‘lere kaymış durumda; telefon satın alacağınızda da araştırmanızı buna nazaran yapmanız uygun olacaktır.

Redmi Note 10 modeli, fiyat/performans modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun elimizdeki 64 GB’lık modelinin fiyatı dediğimiz üzere şu an 2885 TL. Bu fiyatla da rekabetçi bir durumda. Sağladığı performanstan bahsedeceğiz ve kıyaslama tablolarına bakacağız, fakat evvel genel görünüşüyle telefonu biraz tanıyalım.

13 Mayıs 2021
22 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?