Xiaomi ve OPPO da, Gelecek Telefonlarında Kendi İşlemcilerini Kullanacak

Xiaomi ve OPPO da, Gelecek Telefonlarında Kendi İşlemcilerini Kullanacak

Kısa bir müddet öne Google‘ın kendi taşınabilir yonga seti üzerinde çalıştığına dair söylentiler duymuştuk. Buna nazaran Google, Pixel 6 telefonunda kendi üreteceği işlemcisini kullanmak istediğini söyleyebiliriz. Artık ise buna diğer akıllı telefon markaları da katılıyor ve bunlar Xiaomi ile OPPO.

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticileri ortasında olan Xiaomi ve OPPO da artık kendi işlemcisini geliştirmek istiyor. Böylelikle akıllı telefon pazarında kıymetli markaların yakın gelecekte gerek Qualcomm gerek MediaTek‘ten kopuş yaşayacağını söylemek mümkün.

Samsung ve Huawei uzunca bir müddettir kendi silikonlarını kullanıyor. Samsung, Exynos işlemcilerini kullanırken, Huawei ise Kirin işlemcilerini büyük ölçüde tercih ediyor ve artık bu hareket öteki kıymetli markalara da sirayet edecek üzere görünüyor. Elbette kesin dönüşümün ne vakit yaşanacağını söylemek için şimdilik erken. Raporlara nazaran Xiaomi ve OPPO’nun 2021’in sonlarında yahut tahminen 2022’nin başlarında piyasaya sürecekleri yeni telefonlarında kendi işlemcilerini kullanabileceği işaret ediliyor. Lakin kesin bir şey söylemek için şimdi erken.

27 Nisan 2021
53 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?