Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’dan siber taarruz iletisi: Çok üzgünüm

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’dan siber taarruz iletisi: Çok üzgünüm

Yemeksepeti, 27 Mart’ta yaptığı açıklamada 25 Mart perşembe sabahı tespit edilen siber atağa ait bilgileri paylaşmıştı. Yemek Sepeti’nin açıklamasında hangi bilgilerin korsanların eline geçtiği de duyurulmuştu.

  • Yemeksepeti’nden siber hücum açıklaması: Hangi datalar ele geçirildi?

Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın’dan siber atağa ait açıklama var. Aydın’ın twitter’dan paylaştığı bildiriler şöyle: 

  • Arkadaşlar kısa mühlet evvel yaşananlar malum. Ayrıntıları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt irtibat kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç.
  • Hislerimi tabir edecek söz bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Misal bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm geliştirmeleri yapmayı sürdürüyoruz. 🙁
  • Her fırsatta lisana getirdiğim üzere Yemeksepeti’ni bugünkü pozisyonuna ben ve çalışan arkadaşlarım değil, sizlerden oluşan Yemeksepeti Ailesi getirdi. Dünden gereken dersleri çıkardık; çok daha inançlı ve çok daha güçlü bir formda Yemeksepeti’nin yarınını inşa edeceğiz.

Arkadaşlar kısa müddet evvel yaşananlar malum. Ayrıntıları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt irtibat kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç.

— Nevzat Aydın (@zagortenay76) April 3, 2021

18 Nisan 2021
61 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?