Yeni MateBook ve FreeBuds Modelleri Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Yeni MateBook ve FreeBuds Modelleri Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Kümesi Taşınabilir Eko Sistem İş Geliştirme Müdürü Kaan Arlı, gerçekleştirilen basın toplantısında HUAWEI’nin pazara sunduğu üç yeni eseri tanıttı. HUAWEI’nin en yüksek düzey dizüstü bilgisayarlarından olan MateBook X Pro, yeni versiyonda birçok geliştirme ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Ender bulunan 16 inç dizüstü bilgisayar eser gamını da açıklayan HUAWEI, MateBook D 16 ile hem günlük kullanım hem yüksek performans ihtiyacı duyan kullanıcıları hedefliyor. HUAWEI’nin en sevilen eserlerinden olan tam kablosuz bluetooth kulaklık serisi FreeBuds ailesine, çok üstün pil ve etkin gürültü engelleme performansı sunan FreeBuds 4i katılıyor.

IPSOS araştırması Türkiye’deki dizüstü tercihlerine ışık tutuyor

HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Kümesi Halkla İlgiler Müdürü Bengi İnanç’ın yaptığı sunumda, 16-59 yaş ortası, mevcut dizüstü bilgisayar kullanıcıları ve önümüzdeki 6 ay içinde dizüstü bilgisayar satın almayı planlayan bireyler ortasında IPSOS araştırma şirketi tarafından hazırlanan raporda ortaya çıkan istatistiklere de değinildi. Rapora nazaran dizüstü bilgisayar alanların çok büyük çoğunluğunun satın alma motivasyonu iş yahut eğitim aracı olarak kullanmak olduğu ortaya çıkarken, ferdî evrakların saklanması ve sinema izleme motivasyonunda son 4 yıla nazaran düşüş görülüyor. Birçok kişi birincil dizüstü bilgisayarını en düşük fiyat aralığından satın alırken, 1 yıl içinde dizüstü bilgisayar satın alanlar orta segmentten daha sık dizüstü bilgisayar satın aldığı da raporda ortaya çıkan bilgiler ortasında. Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının ve dizüstü bilgisayar satın almayı düşünenlerin yaklaşık %40’ı önümüzdeki 6 ay içinde, %21’i önümüzdeki 3 ay içinde dizüstü bilgisayar satın almayı planlıyor. Bu kitlenin %70’e yakını ise, orta segment yahut daha yüksek segmentten dizüstü bilgisayar satın almayı planlıyor. Araştırmaya nazaran, yüksek eser kalitesi, yüksek performans, uzun pil ömrü ve üstün tasarım, Türkiye’de dizüstü bilgisayar satın almayı planlayanlar için en kıymetli faktörler.

HUAWEI MateBook D16, ender rastlanan 16 inç ekranlı dizüstü bilgisayar segmentinde yer alan, yüksek performans gerektiren uygulamalar için tasarlanmış bir bilgisayar olarak öne çıkıyor. 16,1 inç 1080P FullView ekran, yüzde 90 ekran-gövde oranı sunarken, manzara özellikleri sRGB renk uzayının tamamını kapsıyor. AMD Ryzen 5 4600H işlemciden gücünü alan MateBook D16, tek tuşa basılması ile anında performans moduna geçerek, yüksek sistem başarımı gerektiren uygulamaların gerektiği süratte çalışmasını sağlıyor. 15 dakikalık şarj ile 2 saatlik kullanım mühleti sunan SuperCharge özellikli pili, tıpkı vakitte bilgisayar kapalıyken 10W’a kadar zıt şarj özelliğini de destekleyerek, kullanıcısını başka bir powerbank taşıma zahmetinden de kurtarıyor. HUAWEI MateBook D16’nın 16 GB RAM’li versiyonu, Huawei Online Mağaza üzerinden 7.999 TL, 8 GB RAM’li versiyonu ise 6.999 TL tavsiye edilen son tüketici fiyatıyla satışa sunuluyor. Vade farksız 4 taksit avantajı sunulan eseri satın alan tüketicilere, Huawei AF30 Mouse ve taşıma çantası da armağan ediliyor.

https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matebook-d16-r5

HUAWEI MateBook X Pro, 13,9 inç on parmak dokunmatik 3K FullView ekranında yüzde 91 gövde ekran oranı sunarak, evvelki yılın versiyonlarının görsel estetiğini ve yüksek kullanılabilirliğini devam ettiriyor. Intel Iris Xe grafikli 11. Kuşak Intel Core i7 İşlemci ile güncellenen modelde 16 GB LPDDR4x 4266MHz RAM bulunuyor. Sırf 1,33 KG yükünde olan ve en ince yarım santimetreden de ince olan yeni HUAWEI MateBook X Pro, sadece 1 saat şarja takılı kalarak pilini yüzde 78 oranında dolduruyor. Çok yüksek taşınabilirlik imkanları sunan MateBook X Pro, artırılmış güvenlik ve mahremiyet için gömme kamera ve parmak izi okuyuculu güç düğmesi ile kullanıcıların güvenliklerinden kaygı etmeden yanlarında taşıyabilecekleri çok gelişmiş bir dizüstü bilgisayar oluyor.

FreeBuds 4i, açık ve kapalı alanlarda 22 dB’e kadar akıllı etkin gürültü engellemesi ve 200 güne varan stand-by pil müddeti ile öne çıkıyor. Yeni kuşak kulaklık, evvelki haleflerine nazaran yüzde 10 daha küçük bir şarj kutusuna sahip olduğu için, taşınabilirlik özellikleri daha da yükseltilmiş durumda. Tek şarjla 10 saat kesintisiz müzik dinleme yahut 7,5 saat boyunca telefonla konuşma müddeti sağlayan FreeBuds 4i, şarj kutusuyla birlikte bu müddetleri 22 saate çıkartıyor. Sırf 10 dakika şarj ile 4 saat kesintisiz kullanılabilen FreeBuds 4i, hem Android hem iOS aygıtlarla uyumlu olarak tüm fonksiyonları kullanılabilir biçimde çalışabiliyor. FreeBuds 4i, 749 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla HUAWEI Online Mağaza’da önsatışa sunuluyor. Eseri alan kullanıcılara ayrıyeten Huawei Akıllı Tartı 3 yahut Huawei Band 4 eserlerini satın alırken kullanabilecekleri 150 TL bedelinde ikram kuponu da veriliyor.

https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-freebuds-4i

31 Mart 2021
48 kez görüntülendi
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?